Hledat
Hledat
Oficiální stránky Informačního systému místní Agendy 21

Nejlepší realizátoři 2020

Kategorie A
Chrudim

Jihlava
Křižánky (malá obec)      
Litoměřice

Kategorie B
Kopřivnice
Praha 14 (samostatná MČ)
Velké Meziříčí


 

 

Aktuální statistika: k dnešnímu dni je celkový stav procesu MA21 následující:

 

Další aktuální přehledy jsou k dispozici v sekci Přehledy

Obhajoby v místě
u realizátorů, aspirujících v roce 2020 na získání kategorie A nebo B

PREZENTACE Z LETOŠNÍCH OBHAJOB
 

prezentace města/obce prezentace expertního týmu
Jihlava hodnocení Jihlava
Kopřivnice hodnocení Kopřivnice
Křižánky hodnoceníí Křižánky
Velké Meziříčí hodnocení Velké Meziříčí

Naše města, obce a regiony budujeme: 

s úctou k odkazu předků,
s ohledem na potřeby současníků,
s odpovědností za budoucnost potomků


Aktuality MA21

CENIA se přestěhovala
28. července 2021

Česká informační agentura životního prostředí (CENIA) oficiálně změnila sídlo. Nově nás najdete na adrese

Moskevská 1523/63, 101 00 Praha 10.

Z důvodů přesunu do nových prostor nemusí být dočasně dostupné naše pevné telefonní linky. Můžete nás kontaktovat na mobilních číslech:

Jarmila Cikánková: 728 371 685
Shane Hume: 725 032 065
Jan Šindelář: 724 549 968

Děkujeme za pochopení a těšíme se, až vás uvítáme v našich nových prostorách (například při podzimních školeních koordinátorů).

Přejeme vám příjemné letní dny.

Tým MA21 v CENIA

 


Evropský týden udržitelného rozvoje bude i letos v podzimním termínu
31. března 2021

Evropský týden udržitelného rozvoje (ETUR) je celoevropskou iniciativou, jejíž cílem je představit a zviditelnit aktivity, projekty a události podporující udržitelný rozvoj.
Letos se budou v rámci Evropského týdne udržitelného rozvoje registrovat akce ve dnech 18. září – 8. října 2021.  Naváže na loňský úspěšný ročník, v němž proběhlo 4065 aktivit napříč všemi 25 zeměmi.
Všechny akce v rámci Týdne budou propojeny s Cíli udržitelného rozvoje. Registrovat své akce bude možné od května. Již nyní si z evropských stránek můžete stáhnout propagační materiály i v češtině.

 


V novém ročníku MA21 usilují nově o nejvyšší kategorie Praha 14 (A) a Praha 10 (B).
18. února 2021

Praha 14 obhájila kategorii B v roce 2018 a v nejkratším možném čase nyní usiluje o získání nejvyšší kategorie MA21, tedy kategorie A.

Praha 10 v minulém roce dosáhla kategorie C s nejvyšším stupněm pokročilosti (C***) a bez dalšího otálení se rozhodla zabojovat o postup do vyšší kategorie B.

Obě městské části v současnosti aktualizují svá sebehodnocení v rámci Auditů udržitelného rozvoje ve všech 10 hodnocených oblastech. Audity následně posoudí nezávislé expertní týmy a v případě úspěšné obhajoby doporučí Pracovní skupině MA21 udělení příslušných kategorií.

Rok 2020 byl v MA21 rekordní co do zvyšování kvality realizátorů. Na kompletní statistiky z minulého i předešlých ročníků se můžete podívat v sekci MA21 v datech.

Všem realizátorům MA21 přejeme hodně úspěchů, inspirace, kreativních nápadů a uspokojení z aktivit realizovaných na podporu udržitelného rozvoje jejich obcí a regionů.

 


PS MA21 RVUR potvrdila nejvyšší kategorie pro všechny čtyři letošní aspiranty.
19. listopadu 2020

Na základě expertního stanoviska oponentních týmů v jednotlivých městech a obci Pracovní skupina MA21 Rady vlády pro udržitelný rozvoj potvrdila na svém dnešním zasedání získání nejvyšších kategorií MA21 pro všechny letošní aspiranty.

V kategorii A se ke stávajícím držitelům, kterými jsou města Chrudim a Litoměřice nově zařadila malá obec Křižánky (v kraji Vysočina) a město Jihlava.

Kategorii A nově získala malá obec Křižánky (kraj Vysočina) a město Jihlava

Připojili se tak ke stávajícím držitelům, kterými jsou města Chrudim a Litoměřice

Křižánky

realizují místní Agendu 21 od roku 2006. V letech 2009 - 2019 v kategorii B. Jsou první malou obcí která, s využitím Auditů UR získala v letošním roce nejvyšší kategorii MA21.

Chrudim

realizuje místní Agendu 21 od roku 2006 a je držitelem kategorie A nepřetržitě již od roku 2013 - tedy již osmým rokem. Byla prvním městem, kterému se podařilo nejvyšší kategorii získat a je zárověň nejúspěšnějším realizátorem MA21 v ČR v její historii.

Jihlava

je v místní Agendě 21 zapojená od roku 2007. V roce 2017 získala kategorii B a v nejkratším možném termínu - tedy po třech letech - postoupila letos do kategorie A. Jihlava je prvním krajským městem, které dosáhlo nejvyšší kategorii MA21.

Litoměřice

jsou realizátorem místní Agendy 21 od roku 2006. V letech 2008 - 2014 v kategorii B a od roku 2015 nepřetržitě v kategorii A. Litoměřice byly prvním městem, které propojilo MA21 s mezinárodní inciativou Pakt starostů a primátorů pro udržitelnou energetiku.

 

Držitelem kategorie B je vedle MČ Praha 14 opět město Kopřivnice a nově  kategorii B obhájilo Velké Meziříčí.

Kategorii B opět obhájilo město Kopřivnice a nově se mezi nejpokročilejší realizátory zařadilo Velké Meziříčí Kompletní seznam držitelů Kategorie B doplňuje MČ Praha 14

Kopřivnice

patří rovněž k nejstarším realizátorům MA21, je zapojená od roku 2006. V letošním roce obhájila kategorii B již 14. rok v řadě.

MČ Praha 14

v místní Agendě 21 je zapojená od roku 2010, kategorii B získala poprvé v roce 2018. Stala se tak nejpokročilejším realizátorem ve skupině samostatných městských částí/městských obvodů.

Velké Meziříčí

Místní Agendu 21 realizuje od roku 2006, v letošním roce poprvé úspěšně postoupilo do kategorie B.

 

 

Kraj Vysočina v letošním roce potvrdil své prvenství mezi kraji nejenom díky nejvyššímu celkového počtu zapojených měst, obcí a regionů, ale vítězí rovněž v kvalitě realizace. Tři ze čtyř letošních premiantů sídlí právě v tomto kraji.

Všem oceněným blahopřejeme.

(Ilustrační fotografie jsou převzaty z oficiálních webových stránek měst a obce.)