Hledat
Hledat
Oficiální stránky Informačního systému místní Agendy 21

Často kladené otázky

Na těchto stránkách budeme postupně zveřejňovat odpovědi na dotazy a připomínky uživatel systému. Pokud zde návod k řešení svého problému nenajdete, kontaktujte nás


mail  Dotaz:

Při vyplňování záznamu postrádám rychlou pomůcku,  jaké informace jsou přesně požadovány v jednotlivých polích (např. jaká povinná příloha se vyžaduje)

enlightened Odpověď:

Při editaci záznamu se u názvu každého pole objeví symbol "i" v šedém kroužku. Po kliknutí na tento symbol se objeví stručná nápověda pro vyplňování konkrétního pole.


mail Stránky se mi v prohlížeči nezobrazují korektně, případně nejdou uložit záznamy.

enlightened Stránky jsou optimalizovány pro IE10 a vyšší verze. Správně fungují též v dalších bežně používaných prohlížečích (např. Firefox). Některé prohlížeče v současné době nezobrazují správně např ikony, což není naše chyba. Prohlížeč Google Chrome ne někdy zasekne při pokusu uložit záznam, ve kterém se požaduje více příloh (7.2, 7.3, 8.1). Je to způsobeno odlišným systémem práce s operační pamětí u tohoto prohlížeče. Uvedený problém není na naší straně a nemůžeme jej odstranit. Doporučujeme využít jiný prohlížeč (IE nebo Firexor), v nníž stránky fungují bezchybně.


mail Nad rámec povinných údajů chci k jednotlivých ukazatelům vložit i další informace např. odkazy na webové stránky s dalšími informacemi. Mám v novém systému takovou možnost?

enlightened Některé ukazatele mají nově možnost vložit jako nepovinný údaj odkaz na další podrobnější informace k aktivitě.Již v předešlé verzi systému navíc fungovala i samostatná stránka, nazvaná "Vazba na jiné IS", kde může každý realizátor zveřejnit další informace, které považuje za užitečné. Tyto informace se zobrazují na veřejné stránce v sekci Přehledy. Tento text naleznete v závěrečné sekci každé stránky.


mail Nelze se přihlásit heslem

enlightenedV období prosinec až únor bývá IS MA21 uzamčen pro vkládání, vyčkejte vždy na hromadný E-mail o otevření nového ročníku. Přihlašovací údaje jsou vždy malými písmeny, bez diakritiky a mezer. V případě ztráty / zapomenutí hesla můžete své heslo obnovit tlačítkem "Reset password".  Systém vygeneruje a odešle na vaši mailovou adresu odkaz na stránku, kde můžete své heslo změnit. 

Zda nebyl váš účet deaktivován pro celoroční neaktivitu si můžete zkontrolovat ve výpisu Deaktivované municipality.


mail Rozpracovaný ukazatel nelze uložit, nebo odeslat ke schválení

enlightenedSystém Vám nad ukazatelem v chybovém hlášení vypíše, kde je chyba. Je nutno vyplnit veškerá pole označená hvězdičkou nebo červeným pruhem jako povinná, velikost příloh je omezena na 2,5MB pro dokument a na 5MB pro fotografickou přílohu, datum musí být vepsán ve správném formátu, pokud chcete datum vepisovat ručně, použijte případně kterékoliv datum vložené z kalendáře a pak jej přepište, aby formát čísel zůstal zachován. Do fotodokumentace nelze vkládat dokumenty PDF, DOC atd. Některá pole, např. Počet sledovaných indikátorů musí obsahovat pouze číslici.

Pokud překročíte maximální počet záznamů, který lze pro daný ukazatel odeslat ke schválení (jedná se o dvojnásobek požadovaného počtu záznamů) systém při pokusu o odeslání dalšího záznmu ke schválení tento automaticky vrátí se stavem "zamítnuto". V poznámce administrátora najdete vysvětlení, že byl překročen maximální povolený počet záznamů. 


mail Vyplnil/a jsem ukazatel a nevím co dál, nic se neděje

enlightened Pokud jste při vyplňování nechali přepínač (černá tečka) pod vyplňovanými poli v poloze Koncept a vyplněný ukazatel uložili tlačítkem Aktualizovat, můžete ho kdykoliv dále editovat, pokud ho rozkliknete ikonkou modré tužky. Nikdo jiný Váš rozpracovaný záznam v tuto chvíli ještě nevidí. Když při editaci přepnete přepínač na volbu Předložit ke schválení a opět uložíte tlačítkem Aktualizovat, za několik desítek sekund se celý záznam přesune do Platných záznamů (je třeba znovu načíst stránku ve  Vašem prohlížeči) a bude mít status (sloupec Stav záznamu) Předložit ke schválení. Administrátor tento záznam během několika dní zkontroluje a pokud bude v pořádku, tak ho schválí. V tomto případě se status záznamu změní na Schváleno,  ukazatel zůstane v Platných záznamech a začne být vidět i veřejně - bez přihlášení heslem na stránce vaší municipality v sekci Přehledy. V opačném případě naleznete ukazatel přesunutý zpět do Rozpracovaných záznamů se statusem Zamítnuto/Oprava a s doprovodným textem, proč nemohl být schválen. Nejčastější chybou je použití formátu dokumentu .DOCX, který je třeba nahradit formátem .PDF nebo .DOC. Přepracujte ukazatel dle požadavků a opět pošlete ke schválení.


mail Potřebuji upravit kontaktní informace na veřejné stránce  v sekci Přehledy

enlightened Informace v ukazateli Zájemci I - Zájem o zápis do evidence, které byly uvedeny při registraci, může upravovat pouze Administrátor databáze, o případnou změnu si napište E-mailem. Na E-mailový kontakt zde uvedený chodí veškeré rozesílky.